قوانین خداوند

با سلام به دوستان!

همانطوری که توی دنیای فیزیکی و قابل حی برای حواس ما، قوانینی در جریان هستند و ما چه بخواهیم و چه نخواهیم اونها دارن اجرا میشن، توی عالم معنویت و خارج از حیطه حواس ما قوانینی در جریان هستند و ما خواسته یا ناخواسته همیشه به نفع یا به ضرر خودمون اونها رو استفاده میکنیم. مثل این قانون: هر چه کنی به خود کنی/ گر همه خوب و بد کنی یا هر کس زکات مالش را بدهد نه تنها مالش کم نمیشود بلکه اضافه هم میشود و امثال این قوانین.

بارها برای ما اتفاقاتی افتاده چه خوب و چه بد و از خودمون پرسیدیم که چرا این اتفاق واسه من افتاد و یا اینکه: آخه من چه گناهی کردم که باید اینجوری بشه... این رو زمانی میگیم که اعتقاد به اجرای دقیق قوانین الهی نداریم و فکر میکنیم در حق ما ظلم شده. اگه ما مطمئن باشیم که هیچ اتفاقی نمی افته مگه اینکه از فیلتر قوانین الهی رد بشه خیالمون راحت میشه که حق به حق دار میرسه و به کسی ظلم نمیشه.

در واقع باید گفت هر چی اتفاق می افته قوانین خداوند است و لو جریمه شدن توسط چلیس باشه یا دزدیده شدن ماشینمون یا برنده شدن توی قرعه کشی بانک یا هر اتفاق بد یا خوب دیگه و تنها ما ظاهر قضایا رو میبینیم.

مثالی از خودم میزنم: من قلبا با سود بانکی موافق نیستم و معتقدم حلال نیست اما بدلیل بالا بودن میلغ قسط وامی که گرفته بودم مقداری از اون وام رو گذاشتم واسه سود. بعد از دو سه ماه حدودا ٢٠٠٠٠٠ تومان سود گرفتم و خوشحال بودم که میتونم قسطمو به موقع بدم اما طی یک تصادف که من مقصر بودم ٢٠٠٠٠٠ تومان به طرف دادم(که نوش جونش). آیا اگه من سود پول رو نمیگرفتم این اتفاق نمی افتاد؟ من که میگم نمی افتاد. نظر شما چیه؟ از این مثالها همه ما سراغ داریم. یاد سریال کلید اسرار افتادم...

/ 1 نظر / 10 بازدید
حمیدرضا

سلام. بستگی به اعتقادات خودت داره . و اینکه چقدر خوب باشی تا بفهمی برای چی این جور شده...